Something Like Elvis

data: 1 I 2002   pon.   00:00

To polska rockowa grupa muzyczna, grająca muzykę oscylującą między hardcore’em, noise rockiem a post-rockiem.

Pierwsze próby osób zaangażowanych w projekt odbyły się w 1994. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z Dzikości serca, filmu Davida Lyncha.

W 1997 instrumentarium SLE zostało poszerzone o akordeon i to ten rzadko spotykany w muzyce rockowej instrument stał się symbolem grupy. W 1997 ukazał się, nakładem Anteny Krzyku, debiutancki materiał SLE – Personal Vertigo. Druga płyta, Shape, wyszła w tym samym wydawnictwie w 1999. W międzyczasie SLE zagrało w Niemczech minitrasy koncertowe z Nomeansno i Fugazi. Samodzielnie zespół grał koncerty w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych.

Trzecia płyta, Cigarette Smoke Phantom ukazała się w 2002 w wytwórni Post Post. Zespół złagodził hardcore’owe brzmienie i wyraźnie skręcił w stronę lżejszych, czasem wręcz piosenkowych klimatów, flirtując z post-rockiem i stylistyką muzyki filmowej.

W 1999 roku ich utwór znalazł się na drugiej składance Jedna rasa – ludzka rasa, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej.

W 2003 zespół został rozwiązany. Bracia Kapsowie założyli Contemporary Noise Quintet, natomiast reszta zespołu utworzyła grupę Potty Umbrella, która była początkowo projektem pobocznym muzyków z SLE oraz Tissura Ani.

Grupa reaktywowała się na występ w ramach Off Festival 2010. W październiku 2010 roku rozpoczęła trasę koncertową obejmującą większe miasta Polski.

http://www.facebook.com/pages/SOMETHING-LIKE-ELVIS/115719005111582
http://www.myspace.com/somethinglikeelvis
http://www.youtube.com/watch?v=vwqir0gO1tU