Stonerror

+ Dizel

data: 1 VI 2019   sob.   20:00

Stonerror

Stonerror powstał w 2015 r. w Krakowie. Skład zespołu tworzą: Jarosław Daniel (gitara), Jacek Malczewski (bas, teksty), Łukasz Mazur (śpiew) i Maciej Ołownia (bębny) – muzycy od lat związani z lokalną sceną alternatywną. Stonerror określa swoją eklektyczną muzykę, która łączy ciężkie riffy gitarowe z transowymi rytmami i harmonijnymi melodiami, jako „psychodeliczny stonerpunk”. Anglojęzyczne teksty zawierają liczne odniesienia do mitologii, Biblii oraz klasyki literatury i filmu.

Debiutem fonograficznym zespołu jest koncertowa EP pt. „Rattlesnake Moan” (My Shit In Your Coffee, 2016), zrealizowana przez Roberta Nastala, cenionego dźwiękowca, który na co dzień współpracuje z grupą Hey. Podczas koncertu zespół nie wiedział o tym, że jego występ był rejestrowany – materiał okazał się jednak na tyle dobry, że na jego wydanie zdecydował się Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino). Krążek spotkał się z ciepłym przyjęciem, zarówno w Polsce, jak i za granicą (m.in. w USA, Anglii, Niemczech, Holandii i Grecji).

Tytułowy utwór został zilustrowany animowanym teledyskiem przez Natalię Brożyńską, laureatkę Yach Film 2013 w dziedzinie animacji: https://youtu.be/dimbWmGbYho

Pierwszy studyjny album zespołu zatytułowany „Stonerror” (My Shit In Your Coffee, 2017) został wyprodukowany przez Macieja Cieślaka, który wystąpił też gościnnie w większości utworów (gitara, instrumenty klawiszowe i perkusyjne). Płyta została nagrana „na setkę” na 16-śladowy magnetofon. Nagranie i miks zrealizowano w całości tradycyjnymi metodami analogowymi, bez użycia technologii cyfrowych, dzięki czemu brzmienie albumu nawiązuje do produkcji z przełomu lat 60 i 70 XX w. Mastering wykonał Bob Katz, laureat trzech nagród Grammy.

Płyta cieszy się zainteresowaniem i zbiera dobre recenzje za granicą (m.in. w USA, Anglii, Francji, Włoszech i Australii). Na YouTubowym kanale „Stoned Meadow of Doom” w ciągu pierwszych kilku tygodni uzyskała ponad 100,000 wyświetleń i wiele pozytywnych komentarzy.

Do piosenek z albumu powstały jak dotąd dwa wideoklipy:„Sierra Morena”: https://youtu.be/dimbWmGbYho„Misbegotten”: https://youtu.be/Xn2fYdYy3G0

Podczas mini-trasy promocyjnej albumu (marzec 2017 r.) do zespołu nieoficjalnie dołączył Maciej Cieślak (gitara). Po jej zakończeniu zapadła decyzja o kontynuacji współpracy tego artysty ze Stonerror, zarówno studyjnej, jak i (okazjonalnie) koncertowej. Stonerror zyskał renomę dzięki żywiołowym i energetycznym koncertom. Zespół wystąpił dotąd z takimi artystami, jak: Mike Watt (USA), Ścianka, Kazik, Apteka, Świetliki, Belzebong, The Stubs, Aggressiva69, Komety, Blaak Heat (USA), Ephedra (Szwajcaria) i Somali Yacht Club (Ukraina). Zagrał też na krakowskim Rynku Głównym w ramach 24. Finału WOŚP.W lutym 2019 Stonerror zarejestrował w Sopocie swój kolejny album który ukarze się 22. maja 2019.

 

Dizel

DIZEL to kondensat rokendrolowej frajdy z punkowym pazurem i stonerowym drażnieniem ośrodka przyjemności… DIZEL to alternatywny projekt muzyczny, który połączył kilku kumpli – wieloletnich grajków z różnych bajek i różnych krakowskich składów (Inkwizycja, Tripis). Band tworzą bowiem artyści zaangażowani na co dzień w inne projekty muzyczne, ale w tej konfiguracji odnajdujący muzyczne pasje i pierwotną wręcz radość z grania. Muzykę uzupełniają teksty, komentujące w przewrotny sposób społeczne dogmaty prawdy, miłości i piękna… Taki był właśnie zamysł powołania DIZLA – obserwując z perspektywy macierzystych składów prawidła rządzące rynkiem „niezależnej” kultury muzycznej, postanowiliśmy odreagować, tworząc skład odcięty od jakiejkolwiek ideologii i behawioryzmu subkulturowego na rzecz powrotu do korzeni rocka, zasadzonych w glebie mocnego brzmienia, prostoty przekazu i emocjonalnej swobody. Wg zasady: Fun for everyone!

Skład zespołu: Wicket – voc, b7Wolf7 – g, vocHerr Boner – gAss’Terix – dr

Dyskografia
2013: Get Rude (Spook Records)
2017: M.I.L.F. (Mineros Locos Producciones)

Linki: www.dizelband.com
facebook.com/dizelband
dizel.bandcamp.com