Thank You

data: 1 I 2009   śr.   00:00

Atletyczno-rytmiczne trio (Michael George Bouyoucas, Jeffrey Anthony McGrath, Emmanuel Minas Nicolaidis) z Baltimore, którego żywiołem są koncerty. Mimo zaraźliwie hałaśliwej, niełatwej w odbiorze muzyki, Thank You osiągnęli wyjątkową zdolność do wchodzenia w interakcję z publicznością. 

Trzy indywidualności zaprzęgnięte do pracy zespołowej, fantastycznymi koncertami zasłużyły sobie na miano nieprzyzwoicie nieprzewidywalnych, eksponując to co jest esencją noisowego szaleństwa wymykającego się próbom zaszufladkowania.
„Nasze koncerty są całkowicie przytłaczające i psychotyczne. W najlepszym tego słowa znaczeniu” – zachwala Michael Bouyoucas. Pomimo ekstremalnej i zaraźliwie hałaśliwej, niełatwej w odbiorze muzyki, Thank You osiągnęli wyjątkową zdolność do wchodzenia w interakcję z publicznością.
Na profilu myspace swoją muzykę scharakteryzowali trzema słowami: klasyka, muzyka religijna, punk. To ostatnie chyba najlepiej oddaje anarchiczną i prymitywną naturę Thank You, która fragmenty kakofoniczne i post-punkowe zderza z noise-ambientowymi plamami dźwiękowymi. Kluczowym instrumentem w budowaniu brzmienia tria jest perkusja wspierana gitarami i klawiszami oraz od czasu do czasu zepsutymi dźwiękami gwizdka, dzwoneczka, klaksonu, czy tu cytat – „cokolwiek wpadnie nam do ręki”.
Czego możemy spodziewać się łącząc eklektyzm Art Ensemble of Chicago, rewolucyjność Minutemen, dziwaczne struktury rytmiczne rodem z repertuaru The Ex, motorykę Fuck Buttons i szaleństwo ich przyjaciół z Mi Ami? Odpowiedź znajdziecie już 12 października, kiedy na jedynym koncercie w Polsce wystąpi Thank You – kolejny reprezentant wytwórni Thrill Jockey którego nazwę nie trudno będzie sobie przypomnieć.

http://www.thrilljockey.com/thrill/Thank-You/

http://www.myspace.com/wethankyou/music
http://www.youtube.com/watch?v=dNAbsM9sY1Y