Trajano!

+ Popsysze

data: 10 III 2015   pon.   00:00

 

Trajano! to młody, post-punkowy zespół z Madrytu, choć jego członkowie – Lois Brea (gitara i śpiew), Álvaro Naive (gitara basowa), Álvaro Gutiérrez (klawisze) i Carlos Mun (perkusja) – twierdzą, że nie znają takiego gatunku.
Na koncie mają Epkę „Terror en el Planetario”, wydaną własnym sumptem w 2012 roku, która do tego stopnia spodobała się krytykom muzycznym, że została zakwalifikowana jako najlepsze demo z Madrytu przez prestiżowe pismo Mondo Sonoro oraz dostała się do półfinału Proyecto Demo 2012 organizowanego przez publiczne radio i telewizję hiszpańską RTVE.
Joy Division, The Horrors czy nawet Parálisis Permanente to tylko niektóre z zespołów, które przychodzą na myśl, kiedy słucha się utworów Trajano!. Zespół występował na najważniejszych scenach madryckich w Nasti, Costello, Sirocco czy Joy Eslava, a supportował Vivian Girls, Low czy Triángulo de Amor Bizarro. Trajano! można było posłuchać na wielu festiwalach, w tym Véral w Valladolid czy Sonorama Ribera.
Ich pierwszy album, „Antropología”, został nagrany w październiku 2013 w nowojorskim studiu Rubber Tracks na Brooklynie, ukazał się w lecie 2014 roku nakładem Marxophone w wydaniu cyfrowym i winylowym.


https://www.youtube.com/watch?v=XPd_BbrWzBc

http://trajano.bandcamp.com/

Popsysze – rock and rollowe Trio które powstało w 2008 roku. Zespół tworzą – Jarek Marciszewski (gitara, wokal), Kuba Świątek (perkusja) oraz Sławek Draczyński (bas). Swój debiutancki album „Popstory” wydali w 2012 roku, premiera drugiej płyty o nazwie „Popsute” odbyła się 16.01.2015.

W muzyce Popsysze słychać wpływ muzyki rockowej lat 60 i 70 ale także współczesne interpretacje twórczości z tamtych lat. Trio nie boi się muzyki tanecznej ale bywa też tak, że ma ochotę wszystko zepsuć długa improwizacją.


https://pl-pl.facebook.com/Popsysze

https://www.youtube.com/watch?v=44H8mIZ9a60

 

Koncert organizowany przy współpracy z Instytutem Cervantesa w ramach programu Girando Por Salas.