Western Special

data: 1 I 2002   pon.   00:00

Jedna z najpopularniejszych francuskich kapel reggae & ska!

Western Special pochodzi prosto z osławionej Szampanii, a dokładnie z miejscowości Reims. Poza wytrawną znajomością szampanów grają tradycyjne, jamajskie ska, rocksteady i reggae. Western Special to niezwykła mieszanka potężnie brzmiącej sekcji dętej oraz świetnych francuskich i angielskich głosów co w połączeniu z naturalną żywiołowością członków zespołu pozwala na stworzenie bardzo energetycznego show, przy którym nikt nie jest w stanie nie tańczyć. Każdy prawdziwy fan reggae i ska powinien ich usłyszeć!!!

Western Special to zespół jak mało który przykładający wagę do brzmienia. Starają się aby ich brzmienie jak najbardziej zbliżone było do starych jamajskich brzmień rocksteady. Potrafią spędzić kilkadziesiąt godzin w studio więcej, aby dobrać odpowiednie mikrofony i jak najbardziej zbliżyć się do pożądanych efektów. Również ich wyposażenie sceniczne nawiązuje do tamtego okresu.

Western Special istnieje na scenie muzycznej od 1995 roku, mając na koncie dwa poważne wydawnictwa muzyczne oraz ogromną ilość utworów nagranych na specjalne kompilacje muzyczne.

Western Special to również zespół spędzający jedną trzecią każdego roku w trasie koncertowej.

http://www.myspace.com/westernspecial
http://www.youtube.com/watch?v=p1qppQ4gkhQ