Kwadratowi

data: 1 I 2007   niedz.   00:00

Zespół dowodzony przez Macia „Irona” Morettiegodo materii coverów podchodzi bardzo kreatywnie. Jeśli uważacie się za fanów Nirvany i myślicie, że „Smells Like Teen Spirit” rozpoznacie obudzeni w środku nocy, to cóż… możecie się zdziwić. Fakt, że wszyscy członkowie tego spektakularnego trio wywodzą się z grupy Mitch & Mitch może dać wam obraz tego, jak reinterpretują Kwadratowi. Zespół ma na koncie takie przeboje jak „Obława” (z tekstem czytanym na bieżąco z laptopa), „Money For Nothing” (z doskonale mijającymi się perkusją i gitarą) czy „Na Kolana” (tak jest, z repertuaru Kasi Cerekwickiej). 

 

Początkowo skład Kwadratowych stanowili muzycy Starych Singers (Dziad oraz Manetka i Maciora znani światu również jako Mitch & Mitch) pozamieniani instrumentami w celu podwyższenia poziomu artystycznego zespołu.

Jednakowoż na koncercie z okazji jubileuszu festiwalu Weź To Wyłącz (trzecia edycja) skład zespołu urósł do megalomańskich – pięcioosobowych rozmiarów. Nowymi adeptami sztuki pubowego grania zostali Piotr Kaliński z Mitch & Mitch, oraz wszechstronnie utalentowany młodzieniec Olaf Deriglassoff, który swój warsztat szlifował przez lata w pubach zachodniej Nadrenii i Westfalli.

Ostatnio grają jako kwartet – w trzech czwartych złożony ze Starych Singers i w trzech czwartych z Mitch & Mitch. 

Kwadratowi dewastują i patroszą kowery klasycznych dokonań muzyki rozrywkowej II połowy XX wieku po raz kolejny udowadniając, że w kwestii wyboru i ich interpretacji nie mają w naszym kraju konkurentów.  Obecnie ich repertuar, sięga już blisko 8000 utworów muzyki rozrywkowej i 200 klasycznej i nie przestaje się poszerzać wytyczając takowoż granice tego czym powinno być pubowe granie. W kwestii wyboru i ich interpretacji Kwadratowi nie maja w naszym kraju konkurentów.

Ich debiutancka płyta już niebawem dostępna na wszystkich dobrych stadionach w kraju.

Żywa legenda pub-rocka, której sława przerosła dawno „macierzyste” kapele jej założycieli ponownie uderza! Królowie Karaoke, the best coverband ever!

http://www.kwadratowi.republika.pl/
http://www.facebook.com/pages/Kwadratowi-najlepsze-covery-w-two/159656807449020

http://www.youtube.com/watch?v=WMpUNeIYllM